کلیسای نوتردام در مرکز شهر پاریس پایتخت فرانسه قرار دارد و یکی از محبوبترین و مهمترین بناهای تاریخی فرانسه و همچنین اروپا محسوب می شود. این کلیسای معروف دوشنبه پانزدهم آوریل در ساعت شش و پنجاه دقیقه عصر دچار حریق شد و ساعت چهار صبح روز سه شنبه آتش نشانان موفق به مهار آن شدند. این نه ساعت آتش سوزی خسارات زیادی به کلیسای نوتردام وارد کرده است. آتش نشانها بعد از مهار آتش در حال لکه گیری و اطمینان از اطفاء آتش هستند. همچنین آنها در تلاشند تا از فروریختن برج های کلیسا جلوگیری کنند و آثار هنری و مذهبی موجود در کلیسا را از خراب شدن حفظ کنند.

مقامات شهر پاریس تاکنون در خصوص علت وقوع این آتش سوزی اظهار نظری نکرده اند.

در طول آتش سوزی افراد زیادی از پاریس گرد این بنای هنری و تاریخی جمع شده بودند و زیر لب ترانه های مذهبی و دعاهایی زمزمه می کردند

آتش سوزی کلیسای نوتردام

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفته است از وقوع بد ترین سناریوی ممکن جلوگیری شده است. فرانسه کمپینی را برای بازسازی این کلیسای با ارزش در نظر گرفته است تا از این طریق هزینه های لازم جمع آوری شود و هنرمندان از هر جای کشور و حتی خارج از کشور برای بازسازی به آن مراجعه کنند.

findatour کلیسای ,فرانسه ,سوزی ,ساعت ,پاریس ,نوتردام ,کلیسای نوتردام ,برای بازسازی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

شماره خاله من دلم تنگه بوی بارونه ...! اخبار فیلترینگ این مونه خرید انواع ضایعات آهن و قراضه در مشهد اصفهان تهران زیبا دیزاین شرکت طراوت سبز باران آذین فایل من آن کسی هستم که اتفاقی برایش می افتد